برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

مرکز آموزشی و درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 16 دي 1398
کد 515

مرکز قلب شهید مدنی تبریز 50 ساله شد

مراسم تجلیل از مقام پروفسور عباسقلی دانشور بنیانگذارو پدر جراحی نوین قلب ایران برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان آموزشی درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز، مراسم یادمان پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز قلب شهید مدنی تبریز و گرامیداشت مقام پروفسور عباسقلی دانشور به عنوان موسس مرکز قلب شهید مدنی تبریز و پدر جراحی نوین قلب ایران برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور مقامات عالی کشوری جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان قائم مقام مجلس شورای اسلامی، مسئولین، اساتید و اعضاء هئیت علمی دانشگاهی و کارکنان مرکز شهید مدنی برگزار شد، ضمن معرفی دستاوردها و پیشرفت های مرکز فوق تخصصی قلب و عروق شهید مدنی تبریز به عنوان بزرگترین مرجع ارجاعی بیماران قلبی شمالغرب کشور در طول پنجاه سال گذشته، از زحمات و خدمات شایان بنیانگذار فقید آن پروفسور عباسقلی دانشور تجلیل شد.
دکتر ناصر صفایی رئیس بیمارستان قلب و عروق شهید مدنی تبریز، به عنوان سخنران اول ضمن خیرمقدم گویی به مهمانان حاضر گفت: وظیفه جامعه علمی کشور ارج نهادن به صاحبان علم، خرد، اندیشه و دانش انسان های وارسته ای است که تمامی عمر خود را وقت اعتلا و پیشرفت جامعه پزشکی و درمانی کشور کرده اند.
در ادامه نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی دکتر پزشکیان از جراحان مرکز قلب و عروق شهید مدنی تبریز ضمن یادآوری خدمات و فداکاری های پروفسور دانشور به عنوان موسس ،جراح و رئیس مرکز آن وقت مرکز که حتی بیماران خود را در حین استراحت از منزل با مانیتور رسد می کرد، افزود: پروفسور دانشور به عنوان الگو و اسوه علم، دانش، انضباط و فداکاری برای انسان های دردمندی بود که تمام آموخته های خود در حیطه جراحی قلب از دانشگاه های معتبر دنیا را وقف و نثار هم وطتنان خود کرد.
در ادامه مراسم نیز دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن گرامیداشت پنجاه سالگی مرکز قلب شهید مدنی تبریز گفت: ثبت موفقیت آمیز عمل جراحی قلب باز و تعویض دریچه میترال خانم غزال در تاریخ کشور علی الخصوص مرکز قلب تبریز افتخاری برای استان عزیزمان بوده و خانواده بزرگ دانشگاهی استان بر این امر بر خود بالیده و مدیون این بزرگ مرد ایرانی است.
در ادامه برنامه ضمن پخش کلیپ معرفی پروفسور دانشور از تندیس وی نیز رونمایی شد.
خاطر نشان می گردد در این مراسم از خدمات و تلاش های مرحومه سرکار خانم منیره حسن زاده به عنوان پرستار پروفسور دانشور و بنیانگذار پرستاری نوین ایران تجلیل شد/نویسنده خبر: مریم بیغرض

 


 
  • تایید شده
  • در 1398/10/16
  • ساعت 13:28